Převzetí ceny z ceníku hlavního okna

Členění:  Jak co v OCEP udělat > Jak sestavit rozpočet > Další možnosti rozpočtu >

Převzetí ceny z ceníku hlavního okna

Předchozí stránkaNávrat na přehled kapitolDalší stránka

Z kontextového menu na pravé tlačítko myši na vybrané položce v rozpočtu, z menu "Úpravy" - "Položky" nebo kombinací akceleračních kláves Ctrl+Shift+H je k dispozici funkce "Převzít ceny z hlavního okna", která aktuální položce v rozpočtu nahradí cenu jinou položkou z ceníku. Po zvolení této funkce se otevírá okno výběru položky jejíž cena nebo hodnoty pro výpočet ceny se uloží do aktuální položky rozpočtu. Převzetí ceny je možné pro všechny ceníkové položky rozpočtu (práce, materiály, dodávky a HZS).

Okno_Prevzeti_Ceny_Z_Ceniku

 

Pokud se funkce "Převzít ceny z hlavního okna" volá v rozpočtu montážní položce, která má nějaké navázané položky, provádí se výměna ceny vlastní montážní položky s možností výměny navázaných položek z aktuálně vybrané montáže v hlavním okně. Podmínkou je zaškrtnutí volby "Nahradit navázané položky". To se hodí zvláště při naceňování poptávek z Excelu,

 

Okno_Prevzeti_Ceny_Z_Ceniku_Vcetne_Navazanych

V okně se můžeme pohybovat běžným způsobem (šipkami nahoru a dolů, listovat myší, procházet skupiny v levé části okna), nebo použít vyhledání položky (tlačítko "Najít" nebo kombinaci kláves Ctrl+F). Pro vyhledání položky slouží standardní vyhledávací okno programu. Tlačítkem "Převzít" nebo dvojitým stiskem levého tlačítka myši v tabulce na požadované položce provede program převzetí ceny, nebo podklady pro její výpočet z položky tohoto okna do aktuální položky v rozpočtu.

Zaškrtnutím volby "Převzít číslo a název do Názvu 2" nad tlačítkem "Uzavřít" se po převzetí ceny k položce do rozpočtu uloží do Názvu 2 číslo položky a její název z přebírané položky v ceníku oddělené lomítkem.

Při otevření okna převzetí ceny se program postaví na položku v ceníku, která je napojena na aktuální položku rozpočtu. Pokud neexistuje v ceníku na tuto položku odkaz (byla vytvořena ručně, nebo položka z ceníku odstraněna), postaví se program na první položku skupiny, ve které se naposledy vyhledávalo. Dále můžeme listováním v okně nebo vyhledáním položky najít tu, jejíž cenu přebereme do aktuální položky rozpočtu. Tlačítkem INajitSM "Najít" nebo kombinací kláves Ctrl+F otevřeme vyhledávací okno pomocí kterého můžeme dohledat požadovanou položku a stiskem tlačítka "Převzít" uložíme její cenu k položce do rozpočtu.